Mutlu Bir Yaşam İçin

Biz insanlar, birbirimizden oldukça farklıyız. Farklı görünür, davranır ve düşünürüz. Ancak hepimiz aşağı yukarı aynı sebeplerden dolayı strese kapılırız. Tabii benzer sebeplerden strese kapılmamız, hepimizin stresle aynı şekilde mücadele ettiği anlamına gelmez.

Meditasyon ekibi olarak stresle baş etmenin en önemli yollarından biri olan meditasyonu herkesle paylaşmak gibi bir gayemiz var. Ancak bizlere iyi gelebilecek diğer yolları da göz ardı etmememiz gerekiyor. Meditasyon yapmak sağlıklı ve huzurlu hayatın bir parçası; aşağıda ise sağlık ve mutluluğun yanı sıra bizlere katkıda bulunacak, bizi ve hayatımızı güzelleştirecek diğer unsurlardan bahsedeceğim.

Daha sağlıklı beslenmemiz gerek!

“Kimse beni çikolatamdan uzak tutamaz” diye öne atılmadan önce “tatlıdan tamamen vazgeçin” demediğimi belirtmeliyim. Tatlı düşkünü bir insan olarak kendim yapamayacağım bir şeyi tavsiye etmek istemem. Bununla beraber daha sağlıklı beslenmeye özen göstermenin stresi azalttığı kanıtlandı. Daha sağlıklı beslenmek, yüksek fiber oranlı faydalı karbonhidratlara yönelmekle mümkün olabilir. Örneğin tatlı patates gibi sebzeler ya da yaz meyveleri bunun için birebirdir.

Hadi biraz hareket edelim!

Eğer benim gibiyseniz, spor yapmayı biraz angarya olarak görüyor olabilirsiniz. Dolayısıyla spor salonuna gitmektense elinize kitap alıp bir köşeye kıvrılmak size daha cazip geliyor olabilir. Ancak spor yapmanın endorfin salgılamaya yaradığı bilimsel olarak kanıtlandı. Endorfin, bildiğiniz gibi mutluluk hormonudur ve spordan sonra bolca salgılandığından iyi hissetmemizi sağlar. Bu da stres seviyemizi düşürür. İşin güzel yanı spor yapıp bu hissi tadabilmek için bir spor salonuna kapanmamız şart değil. 40 dakika yürüyüş yapmak kadar basit bir şey bile günü daha keyifli hale getirip mutluluk depolarımızı doldurabilir.

Pepapp’la tanışalım!

Bu seferki önerim yalnızca kadınlar için. Benim gibi günlerini takip edemeyen, anlam veremediği ruh hali bozuklukları yaşayan ve bunların üstesinden nasıl geleceğini bilemeyen, sancılı günler geçiren biri için, kadınlara özel dijital asistan Pepapp gerçekten ideal bir icat. Pepapp, regl dönemlerinizi takip edip önceden sizi uyarmasının yanı sıra bu dönemde hijyenden yemeğe, ağrıyla baş etmekten kadın sağlığına kadar çeşitli konularda tavsiyelerde bulunup çözüm yolları sunuyor. Uygulamanın bir blog sayfası da var: Pepzine! Uygulamanın içinden kolaylıkla ulaşabildiğiniz Pepzine’de, yerinizden hiç kalkmak istemediğiniz günlerde yataktan izleyebileceğiniz dizi ve film önerileri, leziz ve çok sağlıklı atıştırmalar, makyaj, bakım ve sağlıklı yaşam tavsiyeleri gibi birçok farklı konuya dair yazılar okuyabilirsiniz. Ayrıca motivasyon, huzur ve mutluluktan bahsetmişken, şunu da söylemeden geçmemek lazım: Pepapp gün boyunca birbirinden tatlı mesajlarıyla yanınızda oluyor. Siz kendinizi daha iyi hissedin diye elinden geleni yapan bir uygulamadan bahsediyoruz, üstelik sadece regl döneminde değil, her gün!

İşte mutlu olmak bu kadar basit: Her şeyden önce kendinizi sevin, sonra sağlıklı beslenin, birazcık hareket edin, oturunca da Pepapp’a bir göz atın 🙂

https://aoh0.app.link/pepmedi

1 Yorum

Bir cevap yazın